Čtení u Cafe


31Bře, 2016

Preprocessing SCSS

Autor: Datum: 31.03.2016 Kategorie: Vývoj aplikací

CSS samo o sobě může být zábava, ale styly jsou čím dál tím větší, složitější a obtížnější udržet. To je místo, kde preprocessor může pomoci. Sass vám umožní používat funkce, které neexistují v CSS jako jsou proměnné, nesting, mixins a dalších šikovných dobroty, které usnadňují psaní CSS.

Přečíst celé ⇾
20Pro, 2013

Getting Real - o co jde?

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 20.12.2013 Kategorie: Vývoj aplikací

Krátký úvod do agilní techniky vývoje webových aplikací - Getting Real. Ta je vhodná zejména pro vývoj webových stránek a aplikací v malých týmech.

Přečíst celé ⇾
01Led, 2013

Fáze výroby stránek

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 01.01.2013 Kategorie: Vývoj aplikací

Pokud si přejete vytvořit internetovou prezentaci jakéhokoliv typu, neměli byste nic uspěchat. Přece jenom se jedná o investici, která by se měla také vrátit. Proto vývoj internetové prezentace prochází několika fázemi, které sice představují větší časovou náročnost, ale určitě povedou k efektivnímu vynaložení vašich prostředků. Nahlédněte jak na to.

Přečíst celé ⇾
13Pro, 2012

Video formát FLV

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 13.12.2012 Kategorie: Webcasting

V současné době se hromadně dostávají do popředí širokopásmová připojení k internetu. Tím se otevírají nové možnosti v publikování internetových stránek. Internetová prezentace, tak může obsahovat bohaté multimediální prvky. Čím dál tím více lze využívat video nahrávek, které jsou vloženy přímo do internetové stránky.

Přečíst celé ⇾
17Lis, 2012

Technologie RIA

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 17.11.2012 Kategorie: Vývoj aplikací

S vydáním silverlightu verze 1.0 a jeho verzí následujících, vznikla mezi designéry a vývojáři diskuze, co si vybrat. Silverlight čelí potížím s prosazení na trhu kvůli vyzrálosti technologie Flash. Nicméně, Silverlight disponuje jistými možnostmi, které vývojáři vždy chtěli v Adobe Flash. V tomto příspěvku jsou uvedeny některé technické rozdíly mezi oběma technologiemi.

Přečíst celé ⇾
24Červ, 2010

Problematika přístupnosti AJAX aplikací

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 24.07.2010 Kategorie: Optimalizace stránek

AJAX je jednou z rychle se rozvíjejících platforem, které přináší nové možnosti do prostředí internetových stránek. Při jeho bohatých možnostech nasazení by měla být zajištěna uživatelská přístupnost, což je jeden z problematických faktorů, které se obtížně akceptují.

Přečíst celé ⇾
10Led, 2009

Vývoj webu - grafický návrh

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 10.01.2009 Kategorie: Optimalizace stránek

Při zadávání tvorby internetové prezentace bývá nejčastější chybou, že jako první požadavek je grafický návrh. Grafický návrh by měl, ale být vytvořen až na základě připravené zadávací dokumentace. Tato dokumentace by měla určitě obsahovat výchozí návrhy wireframů.

Přečíst celé ⇾
08Pro, 2008

Vyžadujte podrobný návrh!

Autor: Mgr. Miloš Prokýšek Datum: 08.12.2008 Kategorie: Vývoj aplikací

Při zadávání velkých projektů je zvykem vytvářet podrobnou analýzu problémové oblasti. V dnešní době je nejrozšířenějším prostředkem společné komunikace návrh v jazyce UML. V následujících odstavcích se dozvíte, proč je podrobný návrh (například právě v jazyce UML) výhodný i u malých a středních projektů. Zároveň se dozvíte, jak postupovat při vytváření nového softwaru a co byste měli požadovat.

Přečíst celé ⇾

FLV pomocí FFMPEG

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 21.03.2008 Kategorie: Webcasting

Video formát FLV je velice flexibilní a dosahuje poměrně slušného výkonu při prezentaci videa v prostředí internetu. Výhodou flash videa je široká podpora jeho prezentace napříč bohatým spektrem internetových prohlížečů, které vyžadují minimální softwarovou podporu pro přehrávání flash animací. Jedním ze zajímavých prostředků pro převod video formátů do FLV je nástroj FFMPEG.

Přečíst celé ⇾

Použitelnost videa

Autor: PhDr. Milan Novák, Ph.D. Datum: 22.08.2007 Kategorie: Webcasting

Tak jak neustále vzrůstá rychlost připojení k internetu, na internetových stránkách se stále více objevuje používání video klipů. Bohužel mnoho takovýchto videí je původně produkováno pro televizní vysílání a jsou tak nevhodné pro online prostředí.

Přečíst celé ⇾
<< předchozí 1 2 3 následující >>